شنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۸
بهترین مساجد برای برگزاری مراسم ختم در مشهد

بهترین مساجد برای برگزاری مراسم ختم در مشهد

فهرست

مشهد این کلانشهر یکی از بزرگترین قطب‌های گردشگری ایران به دلیل وجود مرقد مطهر امام رضا (ع) می‌باشد.حرم مطهر محل دفن هشتمین امام ما شیعیان بوده که همه ساله زائران زیادی را به سوی خود جذب خواهد کرد.

مساحت کل حرم امام رضا علیه السلام بیش از یک میلیون متر مربع بوده که حدود ۶۰ هزار و پانصد متر مربع آن متشکل از صحن‌های سرپوشیده خواهد بود. این مکان مقدس در سال ۱۳۱۰ به عنوان اثر ملی به ثبت رسیده است.

در مجموع ۹ صحن در حرم امام رضا به نام‌های صحن انقلاب اسلامی (صحن عتیق)، صحن آزادی، صحن جمهوری اسلامی، صحن قدس، صحن جامع رضوی، صحن غدیر، صحن کوثر، صحن هدایت و صحن بعثت وجود داشته که محلی دنج برای خلوتگاه مسلمین خواهد بود.

مساجد مهم در مشهد

از جمله مکان‌های زیارتی برای عبادت شیعیان مسجد بوده که حضور در آن دارای آداب و احکام خاصی خواهد بود. همچنین در این محل انواع فعالیت‌های دینی مانند برپایی نماز جماعت، نماز میت صورت خواهد گرفت. یکی دیگر از مستحبات انجام شده در مسجد برگزاری مراسم ترحیم برای تازه در گذشته خواهد بود. در ادامه شما را با معروف ترین مساجد خراسان رضوی آشنا خواهیم کرد.

مسجد گوهرشاد

مسجد جامع گوهر شاد که در دوره تیموریان بنا شده است در  ضلع جنوبی حرم امام رضا قرار خواهد داشت. برخی دلیل شهرت این مسجد تاریخی را قیام مردم علیه تصمیمات فرهنگی رضاخان می‌دانند. نام این مسجد برگرفته از گوهر شاد دختر امیر غیاث الدین ترخان، عروس تیمور گورکانی می‌باشد.

صحن مسجد گوهر شاد ۲۸۵۰ متر مربع بوده که با استفاده از مصالح آجر و گچ به شیوه معماری شرقی بنا شده است.این مسجد از یک صحن، چهار ایوان، یک گنبد فیروزه‌ای، دو گلدسته و هفت شبستان تشکیل شده است.

 
مساجد برای برگزاری مراسم ختم در مشهد(مسجد گوهرشاد)

مسجد بالاسر

مسجد بالاسر در قسمت غربی ضریح مرقد مطهر امام رضا، مجاور رواق دارالسیاده در دوره غزنویان توسط ابوالحسن عراقی بنا شده است. این مسجد به ابعاد ۸ متر طول، ۴.۵ متر عرض و ۱۰ متر ارتفاع خواهد بود.

دیوار و سقف مسجد بالاسر با کاشی‌های معرق مزین شده و کف مسجد را سنگ‌های مرمر زیبا پوشانده است.در نهایت مسجد بالاسر به دستور فتحعلی شاه به شکل کنونی درآمد.
مساجد برای برگزاری مراسم ختم در مشهد(مسجد بالاسر)

مسجد جامع گناباد

یکی از سه مسجد تاریخی که دارای سه ایوان می‌باشد مسجد جامع گناباد بوده که قدمت آن به قرن هفتم هجری قمری دوره خوارزمشاهیان برمی‌گردد.

آجرهای خشتی، کتیبه‌هایی با خط کوفی، ایوانی زیبا و محرابی در سمت چپ بر خلاف سایر محراب‌های قدیمی که در مرکز و مقابل قبله است از خصوصیات این مسجد قدیمی می‌باشد. موزه مردم شناسی و باستان شناسی نیز در نزدیکی این مسجد برای علاقه مندان دایر می‌باشد.

مساجد برای برگزاری مراسم ختم در مشهد(مسجد جامع گناباد)

بهترین مساجد برای برگزاری مراسم ختم

به دلیل تعداد زیاد مهمان‌ها، مساجد مکان مناسبی برای برگزاری انواع مراسم ترحیم خواهد بود. دقت داشته باشید برای انتخاب بهترین مساجد برای برگذاری مراسم ختم باید به فاکتورهای اصلی از جمله گنجایش، امکانات رفاهی مانند آسانسور، جای پارک مناسب، سیستم تهویه مطلوب، وسایل گرمایشی و سرمایشی مناسب توجه کرد. در زیر اسامی بهترین مساجد برای برگزاری مراسم ختم به همراه توضیحات جداگانه در مورد هر یک آمده است. با همراه باشید.

مسجد الزهرا احمدآباد مشهد

این مسجد واقع در خیابان احمد آباد بین بلوار رضا و ابوذر در طبقه هم سطح واقع شده است. مسجد الزهرا دارای ۷۰۰ نفر گنجایش بوده که هم در قسمت بانوان و هم قسمت آقایان دارای تعدادی صندلی می‌باشد. این مسجد به دلیل فضای کم مناسب مراسمات با تعداد مهمان زیاد نخواهد بود. 

مساجد برای برگزاری مراسم ختم در مشهد(مسجد الزهرا، احمد اباد)

مسجد توفیق احمد آباد مشهد

مسجد توفیق نیز در منطقه احمد آباد، انتهای رضای ۹، می‌تواند میزبان ۱۰۰۰ نفر در تمام ایام هفته باشد. این مسجد دارای آسانسور برای رفاه حال مهمانان خواهد بود. پرسنل آبدارخانه برای بانوان و آقایان نیز آماده خدمت رسانی به مهمانان عزیز خواهد بود. لازم به ذکر است این مسجد دارای کفشداری نیز می‌باشد.

مساجد برای برگزاری مراسم ختم در مشهد(مسجد توفیق، احمدآباد)

مسجد قبا خیام مشهد

یکی از بزرگترین مساجد در محدوده خیام جنوبی(خیام جنوبی۲۱) مسجد قبا بوده که آماده پذیرایی از حدود ۷۰۰ نفر مهمان خواهد بود. صندلی، آسانسور، کفشداری، کتابخانه مجهز و پارکینگ مناسب از مزایای این مسجد قدیمی می‌باشد.

مساجد برای برگزاری مراسم ختم در مشهد(مسجد قبا، خیام)

مسجد المهدی خیابان فلسطین مشهد

مسجد المهدی از نظر موقعیت مکانی در فلسطین ۱۴ واقع شده است. ظرفیت این مسجد ۴۵۰ نفر می‌باشد. صندلی در قسمت بانوان و آقایان، کفشداری و آسانسور از امکانات مسجد المهدی می‌باشد. این مسجد در تمامی روزهای هفته قابل رزرو برای برگزاری مراسم ترحیم می‌باشد.

مساجد برای برگزاری مراسم ختم در مشهد(مسجد المهدی، فلسطین)

مسجد غدیر باباعلی خیابان معلم مشهد

این مسجد حد فاصل بین معلم ۳۳ و ۳۵ در دو طبقه مجزا قرار دارد.  مسجد غدیر باباعلی فاقد آسانسور می‌باشد.

مساجد برای برگزاری مراسم ختم در مشهد(مسجد غدیر بابا علی، معلم)

مسجد الزهرا خیابان سناباد مشهد

مسجد الزهرا با ظرفیت ۳۵۰ نفر یکی از قدیمی ترین مساجد مشهد در پنجراه سناباد می‌باشد. صندلی هم در بخش مردانه و هم در بخش زنانه موجود خواهد بود. فضای مناسب برای نصب بنر و قرار دادن تاج گل از دیگر مزایای این مسجد بزرگ می‌باشد.

مساجد برای برگزاری مراسم ختم در مشهد(مسجد الزهرا، سناباد)

مسجد المهدی بلوار رضوی مشهد

مسجد رضوی جزو چند مسجد بزرگ از نظر وسعت و مساحت در مشهد می‌باشد. این مسجد در رضاشهر، بلوار رضوی، بین رضوی ۴ و ۶ واقع شده و دارای حدود ۲۰۰۰ نفر ظرفیت است. مسجد المهدی در سه نوبت صبح، ظهر و عصر پذیرای شما عزیزان جهت برگزاری مراسم ترحیم خواهد بود. جای پارک مناسب، محل مناسب برای قرار دادن تاج گل و بنر نیز از ویژگی‌های این مسجد می‌باشد.

مساجد برای برگزاری مراسم ختم در مشه (مسجد المهدی، رضوی)

مسجد نقویه بلوار احمدآباد مشهد

مسجد نقویه با معماری زیبا واقع در خیابان عارف دارای ۴۰۰ نفر پذیرش ظرفیت مهمان خواهد. این مسجد دومین مسجد معروف در حاشیه خیابان احمد آباد می‌باشد. در تمامی روزهای هفته مسجد نقویه امکان برگزاری مراسم ترحیم را خواهد داشت.

مساجد برای برگزاری مراسم ختم در مشهد(مسجد نقویه، احمدآباد)

مسجد امام حسین بلوار خیام مشهد

این مسجد در خیابان خیام جنوبی ۱۰، نبش یاسمن ۱۸ واقع شده است. مسجد امام حسین با ظرفیت ۴۰۰ نفر دارای آسانسور و خدمه در قسمت مردانه و زنانه به صورت جداگانه خواهد بود.

مساجد برای برگزاری مراسم ختم در مشهد(مسجد امام حسین، خیام)

مسجد امام سجاد مشهد

مسجد امام سجاد انتهای بلوار سجاد نبش سجاد ۲۱ (خیابان امین) قرار دارد. این مسجد یکی از مجهز ترین مساجد مشهد بواسطه تعداد زیادی صندلی خواهد بود. ظرفیت مسجد امام سجاد ۸۰۰ نفر می‌باشد. تهویه مناسب، کتابخانه، آسانسور و فضای پارک مناسب از امکانات این مسجد می‌باشد.

مساجد برای برگزاری مراسم ختم در مشهد(مسجد امام سجاد)

تشریفات شریف بهترین برگزار کننده انواع مراسم در مشهد

گروه تشریفات شریف به عنوان بهترین برگزار کننده مراسم در مشهد به دلیل ویژگی‌های زیر شناخته شده است:

 • پرسنل دوره دیده
 • استفاده از مواد با کیفیت
 • صرفه جویی در وقت
 • صرفه جویی در هزینه
 • برنامه ریزی دقیق امور
 • رزرو تالار و رستوران
 • گل آرایی میز ترحیم و سنگ قبر
 • کرایه میز و صندلی
 • پذیرایی از مهمانان
 • تهیه پک‌های مقرون به صرفه و بهداشتی
 • مشاوره در خصوص برگزاری انواع مراسم
 • هماهنگی با مداح و قاری
 • سفارش جا قبر و سنگ قبر
 • سرویس ایای و ذهاب

 

برای آشنایی با پک پذیرایی در مشهد تهیه شده از بهترین مواد با کمترین هزینه اینجا کلیک نمایید.

جمع بندی

حال که با بهترین مساجد برای برگزاری مراسم ختم در مشهد آشنا شدید، برای برپایی مراسم آبرومند و از قلم نیفتادن کارها، رزرو مسجد در مشهد را به گروه تشریفات شریف با ۲۰ سال تجربه بسپارید.

تلفن‌های تماس به صورت شبانه روزی:

سوالات رایج

بله، در صورت نیاز گروه تشریفات شریف اتوبوس و یا مینی بوس با توجه به تعداد مهمانان در اختیار شما قرار خواهد داد.

بله، گروه تشریفات شریف صفر تا صد مراسم ترحیم را به بهترین نحو انجام خواهد داد. 

تلفن تماس: ۰۵۱۳۱۸۸۶

بله، با هر بودجه ای که دارید میتوانید انواع پک‌های مقرون به صرفه برای پذیرایی از مهمانان در مسجد را سفارش دهید. این پک‌ها کاملا بوده و از مواد مرغوب با توجه به سلیقه شما تهیه خواهد شد.

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

اشتراک گذاری :