برگزاری مراسم ترحیم

برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار

مراسم ترحیم در سبزوار چگونه برگزار می‌شود؟
فهرست

برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار

عزاداری و گرفتن مراسم برای درگذشتگان عزیز از دوران قدیم مورد توجه بوده و تا اکنون نیز ادامه دارد البته امروزه بدلیل گسترش فناوری و دیگر وسایل تشریفات ترحیم خیلی بهتر و مناسب‌تر برگزار می‌شود در صورت برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار به بهترین نحو خاطر بازماندگان متوفی آرامش و آسایش بیشتری پیدا می‌کند.

مهم‌ترین مراسم پس از به خاک سپردن متوفی مراسم ختم است که در روز سوم برگزار می‌گردد معمولا در چنین روزهایی افرادی که عزیز خود را از دست داده‌اند بدلیل ناراحتی بسیار قادر به برگزاری مراسم‌ها و پذیرایی از مهمانان نیستند و برای برگزاری مراسم با بهترین کیفیت از یک تیم تخصصی اجرای اینگونه تشریفات کمک می‌گیرند.

همچنین قبل از اجرای مراسم نکاتی حائز اهمیت است که در صورت عمل به آنها میزبان و مهمانان گرامی تشریفاتی بی‌نظیر و خاطره‌انگیز را تجربه خواهند کرد. با ما همراه باشید تا در ادامه با این نکات آشنا شوید.

قبل از برگزاری مراسم ترحیم چه نکاتی باید در نظر گرفته شود؟

 1.  انتخاب یک تیم مجرب برگزارکننده مراسم

وجود یک تیم حرفه‌ای که تمامی کارها را به بهترین نحو انجام داده و خیال میزبان را از بابت برگزاری مراسم راحت کند قبل از هر کاری ضروری است و اولویت دارد.

برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار

۲. چاپ اعلامیه، بنر ترحیم، چاپ آگهی در روزنامه و سایت‌های مختلف

گروه تشریفات شریف در مشهد درخواست چاپ آگهی‌های ترحیم را مطابق میل شما با بهترین کیفیت انجام می‌دهد.

✅جهت اطلاعات بیشتر مقاله  تشریفات ترحیم در مشهد را مطالعه فرمایید.

برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار

۳. دعوت از مهمانان جهت حضور در تشریفات

۴. رزرو سالن، مسجد یا باغ با توجه به جمعیت مهمانان

۵. تهیه میز و صندلی و عوامل دیگر با توجه به سلیقه میزبان و مهمانان

۶. دعوت از قاریان قرآن و مداح

۷. گل‌آرایی و شمع‌آرایی در کنار تزیین میز و قاب عکس متوفی توسط پرسنل دوره دیده

۸.پذیرایی از مهمانان به بهترین شکل طبق خواسته میزبان

بهترین برگزارکننده تشریفات ترحیم در خراسان

تیم تشریفات شریف در مشهد تمامی مراسم‌های شما عزیزان را با بهترین کیفیت برگزار کرده و از آغاز تا پایان همراه شماست تا مراسمی خاطره‌انگیز را برایتان به ارمغان آورد.

تشریفات شریف علاوه بر تسلط کامل بر شهر مشهد در دیگر شهر‌های خراسان نیز بهترین خدمات ترحیم خود را به شما عزیزان ارائه می‌دهد.

✅جهت برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار تنها کافیست با مشاوران تیم تشریفات شریف تماس حاصل کرده و بهترین برنامه‌ریزی و طراحی را دریافت کنید.

در ادامه نحوه کار گروه تشریفات شریف خراسان را ذکر می‌کنیم.

روش کار گروه تشریفات شریف چگونه است؟

 

 • مشاوره و پشتیبانی رایگان

پس از تماس با مشاوران گروه تشریفات شریف در خراسان و ذکر سلایق و انتظارات خودتان از نحوه برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار پشتیبان‌های متخصص بهترین پکیج‌ها را به شما معرفی کرده و در نتیجه شما کار را به کاردان سپرده و مطلوب‌ترین تشریفات را شاهد خواهید بود.

برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار
 • امضای قرارداد و توافق‌نامه توسط طرفین

پس از گرفتن مشاوره از متخصصان کارآزموده نوبت به امضای قرارداد بین شما و تیم تشریفات شریف می‌شود و در ادامه روش کار و برنامه‌ریزی به طور کامل توضیح داده می‌شود.

برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار
 • برنامه‌ریزی و طراحی عملیات برای اجرای مراسم

برنامه‌ریزی نوعی فرایند است که در آن اعضای گروه تشریفات شریف برای رسیدن به هدف مطلوب گرد هم می‌آیند و درباره فعالیت‌هایی که باید انجام شود همفکری می‌کنند.

برنامه‌ریزی از اولین و مهم‌ترین قسمت‌ها برای داشتن یک مراسم عالی می‌باشد.

 

برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار
 • برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار

پس از انجام مراحل فوق نوبت به اجرای مراسم می‌رسد و تیم تشریفات تا پایان مراسم همراه شما خواهد بود تا خدمات بسیار آبرومند و مناسب برگزار شود.

برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار
 • چگونه با تیم تشریفات شریف ارتباط بگیرم؟

  جهت کسب اطلاعات بیشتر از واحد پشتیبانی برای برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار با شماره‌ های زیر تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت کنید.

برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار
 • بخشی از خدمات گروه تشریفات شریف

   

  • انجام امور اداری و گرفتن گواهی فوت و تغسیل

  مراحل اداری کفن و دفن توسط نماینده مراسم انجام شده و متوفی غسل داده می‌شود همچنین در صورت درخواست صاحب‌عزا متوفی به حج و زیارت مکان‌های مقدس انتقال داده می‌شود.

برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار
 • برگزاری مراسم خاکسپاری در آرامستان

خرید جای قبر و محل خاکسپاری توسط صاحب مراسم انتخاب می‌شود و در مشهد می‌توان به مکان‌های مقدس بهشت رضا، حرم مطهر، خواجه ربیع، بهشت جواد الائمه، خواجه اباصلت، بهشت امام علی، بهشت رضوان، گلزار شهدای شاندیز، گلزار شهدای طرقبه و آرامستان گلستان و یا سایر آرامستان‌ها اشاره کرد.

جابجایی تابوت متوفی تا مکان خاکسپاری نیز توسط پرسنل گروه تشریفات ترحیم صورت می‌گیرد.

برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار
 • گل و شمع‌آرایی مزار و تزیین میز یادبود

گل یکی از لطیف‌ترین آفریده‌های خداوند می‌باشد و سالیان سال است که برای ابراز احساس دوستی و محبت و همدردی بین افراد رد و بدل می‌شود.

در شرایط اندوه و سوگواری نیز گل‌ها توانایی ایجاد صمیمیت و دلسوزی میان افراد را دارند و در سر مزار، میز یادبود و بیشتر قسمت‌های مراسم ترحیم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بنابراین بدلیل تاثیرگذاری گل و شمع‌آرایی در مراسم ترحیم همواره در تشریفات از آنها استفاده شده است و پرسنل حرفه‌ای گروه شریف تزیینات مزار و میز یادبود مجالس ترحیم را انجام می‌دهند.

توجه کنید که جنس گل‌ها در مجالس سوگواری بسیار مهم است و اغلب از گل‌های به رنگ سفید و با ماندگاری بالا به ویژه برای گل‌هایی که جلوی درب ورودی قرار می‌گیرند جهت برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار استفاده می‌شود.

بیش از ۱۰۰ مدل تاج‌گل مطابق با سلیقه‌های مختلف را می‌توانید با نازل‌ترین قیمت از تیم تشریفات شریف سفارش دهید. جهت سفارش تاج‌گل‌های بسیار زیبا و مناسب ایام ترحیم با ما تماس بگیرید.

گل آرایی و شمع آرایی مراسم ترحیم در سبزوار
 • دعوت از قاری و مداح برتر

اعزام مداح به مراسم عزاداری شما گوشه‌ای از خدمات تشریفات شریف است تا برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار بدون کم و کسر برگزار شود. حضور قاری و مداح مجلس ترحیم را نظم می‌دهد و در افزایش کیفیت آن موثر خواهد بود.

شخص اعزام شده باید از صدای دلنشین و مناسب برخوردار و مدیحه سرایی را بخوبی آموخته باشد تا بتواند مداحی به بهترین شکل را انجام دهد.

برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار
 • اختصاص دادن بهترین رستوران

اغلب خانواده‌ها بدلیل داغدار بودن توان بررسی کیفیت رستوران‌ها و انتخاب مطلوب‌ترین آنرا ندارند و انتخاب رستوران را به تیم خدماتی می‌سپارند. یک رستوران مناسب بستگی به کیفیت غذا، نوع دیزاین و میز و صندلی و دیگر امکانات دارد.

رزرو رستوران با توجه به تعداد مهمانان و نوع غذا و محل خاکسپاری توسط تیم تشریفات شریف انجام می‌گردد. ما آماده هستیم تا طبق سلیقه شما بهترین رستوران‌های خراسان را انتخاب کنیم.

گروه تشریفات شریف در مشهد تاکنون مراسم‌های ترحیم را در رستوران‌های متنوع و باکیفیتی برگزار کرده و در این زمینه تجربه کافی دارد.

برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار

برگزاری مراسم ختم در مساجد

مجالس ختم عموما در منزل متوفی یا در مسجد به واسطه پاک و مطهر بودن آن برگزار می‌شود و این رسم از قدیم‌ترین روزگاران متداول بوده و تا امروز ادامه دارد. تدارک و اجرای مراسم در مسجد آدابی دارد که باید توسط برگزارکنندگان و پرسنل رعایت شود.

اغلب در بخشی از مسجد برای تزیین میز یادبود پارچه ترمه پهن کرده و روی آنرا با گل و شمع، قاب عکس مرحوم، قرآن و دیس حلوا و خرما تزیین می‌کنند.

همچنین جهت رعایت ادب و احترام نسبت به مهمانان چند نفر از بستگان نزدیک مرحوم جلوی در مسجد ایستاده و هنگام ورود یا خروج مهمانان از آنها قدردانی می‌نمایند.

جهت اطلاعات بیشتر و شناخت ویژگی‌های مساجد معروف در خراسان مقاله مساجد مشهد را حتما مطالعه نمایید.

بعد از مقایسه و انتخاب بهترین مسجد جهت برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار و رزرو سریع آن با ما تماس بگیرید.

برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار

پذیرایی از حاضران توسط پرسنل آقا و خانم

مهمانداران خوش‌اخلاق خانم و آقا که به طور کامل آموزش‌های لازم را دیده‌اند با چای، حلوا، خرما و میوه و شیرینی که قبلا تهیه شده از تمامی مهمانان پذیرایی می‌کنند.

پرسنل لباس‌های مرتب و مناسب با مجلس ختم پوشیده و قبل از شروع تشریفات در محل حضور دارند و تمامی تلاش خود را می‌کنند تا برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار هیچ ایرادی نداشته باشد.

 

🔻غیر از پذیرایی از مهمانان، پرسنل تشریفات شریف وظایف دیگری از جمله:

تزیین مزار و میز یادبود، چیدمان میز و صندلی‌ها، قرار دادن تاج‌گل‌ها در بخش‌های مربوطه، شستشوی میوه‌ها و قرار دادن آنها در ظروف را به عهده دارند.

برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار

هزینه برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار چقدر است؟

با توجه به افزایش قیمت‌های سالیانه و متفاوت بودن قیمت اجاره سالن،مسجد،باغ یا سایر موارد و هزینه‌های شیرینی و میوه و دیگر تشکیلات همچنین دستمزد پرسنل تیم تشریفات هزینه‌های مراسم متفاوت می‌باشد.

🔻به همین منظور جهت اطلاع از نحوه محاسبه قیمت‌ها با توجه به سلیقه صاحب‌عزا و برنامه‌ریزی جهت برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار با پشتیبانی تیم تشریفات شریف تماس بگیرید.

✔می‌توانید برای پایین آوردن هزینه‌های مراسم، برگزاری مراسمات را به تشریفات شریف بسپارید تا در منزل اجرا شود. برای اطلاعات بیشتر مقاله برگزار کننده مجالس ختم در منزل مشهد را مطالعه کنید.

برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار

کلام پایانی

مراسم ترحیم نیز مانند دیگر مراسم برای افراد مهم است و طبق فرهنگ کهن ایرانی نحوه برگزار شدن تشریفات بسیار بااهمیت می‌باشد.

به همین دلایل است که اکثریت مردم به‌دنبال یک تیم متخصص و کاربلد هستند تا اجرای مراسم خود را به آنها بسپارند.

✅شرکت برتر تشریفات شریف با سابقه چندین ساله افتخار می‌کند که مراسم شما اعم از عروسی، ترحیم، تولد و دیگر همایش‌ و افتتاحیه‌ها را در مشهد و خراسان با بهترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت برگزار می‌نماید.

✔هدف تشریفات شریف جلب رضایت شما و مهمانان عزیزتان و برگزاری مراسم ترحیم در سبزوار به نحو احسن است.

 

✅اگر قصد برگزاری مراسم ترحیم را دارید توصیه می‌کنم حتما مقاله تشریفات ترحیم در مشهد را مطالعه کرده و تمامی خدمات ویژه ما را مشاهده نمایید.

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

اشتراک گذاری :