برگزاری مراسم ختم در بهشت رضا مشهد

از دست دادن عزیزان در زندگی همواره غم و ناراحتی را به دنبال دارد. سوگواری و عزاداری برای فوت عزیز از دست رفته و اجرای دیگر مراسم در ایران از زمان‌های قدیم متداول بوده و تا امروز میان مردم موجودیت خود را حفظ کرده است به همین دلیل در این مقاله درباره مراسم ختم در بهشت رضا مشهد و هر آنچه برای برگزاری تشریفات ترحیم به بهترین نحو احتیاج است بدانید توضیح داده شده است.

سوگواری از زمان مراسم تدفین متوفی آغاز شده گاهی تا یکسال ادامه می‌یابد. اعضای خانواده یا بستگان مرحوم با گرفتن مراسم قصد دارند یاد و خاطره او را زنده نگه دارند و به نوعی برای شادی روح وی خیرات دهند.

بهترین تیم برگزاری مراسم ختم در بهشت رضا مشهد

 

همانطور که گفته شد برای به انجام رساندن یک تشریفات بی نقص و عالی لازم است کار را به کاردان بسپارید تا بهترین نتیجه را مشاهده نمایید.

مجموعه تشریفات شریف در مشهد با سال‌ها تجربه در زمینه برگزاری موفق تشریفات هموطنان عزیز سعی می‌کند تا با هزینه کمتر و در فرصتی کوتاه‌تر از بقیه شرکت‌ها تمامی مراحل را با بالاترین کیفیت طی کند تا برگزاری مراسم ختم در بهشت رضا مشهد بسیار باشکوه انجام شود.

به جهت ارتباط با تیم تشریفات شریف و اخذ مشاوره رایگان و برنامه‌ریزی مناسب از کارشناسان ما با شماره تلفن‌های زیر تماس بگیرید.

05131886

05138463939

09151191039

آشنایی با معتبرترین تیم اجرای مراسم ختم

تاملی بر نحوه برگزاری مراسم ترحیم در دوران کرونا

 

باتوجه به شیوع کرونا و هشدار به مردم جهت محافظت و استفاده از ماسک بسیاری از تشریفات ترحیم برگزار نمی‌شود. برگزار نکردن مراسم ترحیم موجب می‌شود که خانواده متوفی در آینده واکنشی بیش از حد  نشان دهند و در علم روانشناسی دچار سوگ تاخیری شوند.

طبق توضیحاتی که داده شد تیم تشریفات شریف جهت آرامش و رفاه حال عزیزان برگزاری مراسم ترحیم در فضای باز را با رعایت شیوه‌نامه و تمامی مراحل بر عهده می‌گیرد.  بهترین مکان برای اجرای مراسم در ایام بیماری کرونا محل خاکسپاری و با رعایت فاصله بین افراد می‎باشد.

جهت برگزاری مراسم ختم در بهشت رضا مشهد مشاورین ما با توجه به سلیقه و خواسته مشتری بهترین پکیج‌ها را ارائه و پیشنهاد می‌کنند.

روند برگزاری مراسم ترحیم در دوزان بیماری کرونا

اطلاعات بیشتر درباره آرامستان بهشت رضا در مشهد

 

بهشت رضا مهم‌ترین آرامستان در خراسان رضوی است که در 20 کیلومتری جاده مشهد-نیشابور قرار دارد و از سال 1355 به بهره‌برداری رسیده است و یکی از امکانات این آرامستان دارا بودن مکان جهت تغسیل میت می‌باشد. تاکنون حدود 400 هزار متوفی در بهشت رضا آرمیده‌اند.

باتوجه به درخواست صاحب مراسم محل کفن و دفن متوفی انتخاب می‌شود. آرامستان‌های مهم در مشهد عبارتند از:  بهشت رضا، حرم مطهر، خواجه ربیع، بهشت جوادالائمه، خواجه اباصلت، بهشت امام علی، بهشت رضوان، گلزار شهدای شاندیز، گلزار شهدای طرقبه و آرامستان گلستان.

حمل تابوت متوفی تا محل تدفین نیز برعهده پرسنل خدمت‌رسان تشریفات شریف خواهد بود.

اطلاعات بیشتر درباره بهشت رضا مشهد

چگونگی انجام برگزاری مراسم ترحیم در بهشت رضا

 

1. انجام خدمات اداری ترخیص از بیمارستان و کفن و دفن

 

در صورتی که متوفی در بیمارستان فوت کرده باشد نماینده تشریفات شریف مراحل ترخیص قانونی را انجام‌ می‌دهد و اگر متوفی در منزل خود فوت شده باشد پزشک جهت صادر کردن گواهی فوت به همراه آمبولانس اعزام می‌شود.

پس از طی کردن روند ترخیص و انتقال متوفی به بهشت رضا مراحل اداری تدفین و تغسیل انجام شده و میت را در بهشت رضا غسل می‌دهند.

همانطور که زیارت مکان‌های مطهر در زمان حیات انسان فضیلت دارد برای میت نیز چنین است و فرقی نمی‌کند به همین دلیل در صورت اراده و خواست صاحب مجلس متوفی به زیارت اماکن مقدس، عتبات عالیات، مشاهد مشرفه و سایر مناطق موردنیاز فرستاده می‌شود.

جهت آشنایی بیشتر با خدمات تیم تشریفات شریف شما را به مطالعه مقاله تشریفات ترحیم مشهد دعوت می‌کنیم.

انجام روند اداری ترخیص و اخذ گواهی فوت

2. طواف اموات در صحن‌های حرم امام رضا (ع)

 

پس از تایید صاحب عزا متوفی در حرم مطهر طواف داده خواهد شد و گفتیم که قرآن و اسلام تفاوتی میان مرده و زنده مسلمان قائل نیست و جهت احترام و ارزش گذاشتن بر میت پسندیده است قبل از دفن، پیکر او در حرم مطهر طواف داده شود.

بعد از فوت عزیزان بدلیل سخت بودن اطلاع به سایر اقوام چاپ آگهی ترحیم و اطلاع رسانی در روزنامه و اینترنت طبق اراده صاحب مراسم و تایید متن در روزنامه‌های کثیرالانتشار چاپ می‌شود: مشاهده نمونه کارها

طواف متوفی در صحن های حرم مطهر

3. کامل کردن مراسم خاکسپاری

 

پرسنل تشریفات شریف تمامی امور تدفین متوفی را با بالاترین کیفیت انجام خواهند داد و سنگ قبر نیز با توجه به نظر خانواده متوفی سفارش و سر مزار نصب می‌شود.

به پایان رساندن مراسم خاکسپاری

4. چیدمان صندلی و میز یادبود در سر مزار

 

کلیه خدمات سر مزار توسط پرسنل آموزش دیده و حرفه‌ای انجام می‌گردد. تیم پذیرایی تشریفات شریف هر آنچه برای راحتی مهمانان لازم است از جمله سایبان، چادر، صندلی، میز یادبود و پذیرایی اکو و مداح و دیگر امکانات را در محل خاکسپاری مهیا می‌نمایند.

کرایه صندلی و سایبان باتوجه به تعداد مهمانان

5. پذیرایی از مهمانان در بهشت رضا

 

انواع پک پذیرایی متنوع برای رعایت بهداشت در ایام کرونا موجود است و طبق خواسته صاحب مجلس در اختیار مهمانان قرار می‌گیرد. (مشاهده و سفارش پک‌های پذیرایی)

میز پذیرایی نیز با دیس حلوا و خرمای درجه یک و اصیل توسط مهمانداران تشریفات شریف به زیبایی تزیین می‌شود.

در تابستان و روز‌های گرم اغلب با نوشیدنی‌های سرد و گوارا مانند آب معدنی، آبمیوه یا آلوئه ورا پذیرایی می‌شود و در فصول سرد و زمستان نیز چای، نسکافه و شکلات داغ موجود است.

پذیرایی تیم پرسنل آموزش دیده

6. گل‌آرایی میز یادبود و شمع‌آرایی مجلس

 

گل و شمع‌آرایی تنها مختص مجالس عروسی و شادی نیست بلکه وجود گل و شمع و دیگر تزیینات در مجالس ترحیم موجب می‌شود تا مراسم رنگ و بوی دیگری بگیرد و باشکوه و حرفه‌ای به نظر بیاید چرا که گل در عین زیبایی بخشیدن به مراسم نماد دوستی و احترام است.

طراوت و شادابی گل باعث تسکین و آرامش خانواده داغدار می‌شود. شمع نیز در هرگونه مراسمی بکار می‌رود و تنها در نوع و شکل و رنگ تفاوت دارد. شمع‌آرایی پای ثابت تزیین در تشریفات ترحیم بشمار می‌آید.

تزیین میز ترحیم با گل و شمع

7. گل‌آرایی قبور

 

بهره‌گیری از گل یکی از آیین‌های مرسوم جهت ابراز احترام و محبت به متوفی است. از گل‌های تازه و خوشبو نیز در طول تاریخ برای تزیین سنگ قبر فوت شدگان استفاده می‌کرده‌اند.

تیم تشریفات شریف باتوجه به سلیقه متوفی و صاحب عزا تزیینات بی‌نظیری را روی سنگ قبر انجام می‌دهد.

تشریفات شریف تاکنون تزیینات متنوع و خلاقانه‌ای را ارائه کرده است جهت مشاهده بیشتر نمونه گل‌ و شمع آرایی‌ها در سایت ما از دست ندهید.

گل و شمع آرایی توسط پرسنل خلاق و باذوق

8. تدارک وسیله ایاب و ذهاب از بهشت رضا

 

جهت برگزاری مراسم ختم در بهشت رضا مشهد و سهولت رفت و آمد مهمانان وسیله ایاب و ذهاب از ون تا اتوبوس وجود دارند که در صورت تمایل خدمات مورد نیاز را ارائه می‌دهند.

تدارک وسایل حمل و نقل شهری

ویژگی‌های یک مداح متخصص و مجرب

 

حضور مداح و مجری به همراه لوازم و در وقت مشخص یکی از ملزومات برگزاری مراسم ختم در بهشت رضا مشهد است که تاثیر زیادی در کیفیت تشریفات دارد.

در ادامه 5 ویژگی مجری و مداح برتر ذکر می‌شود.

 

  • عشق به ائمه اطهار (ع) و صداقت در گفتار و کردار
  • رعایت ادب و احترام
  • داشتن صدای دلنشین و مطلوب
  • برخورد خوب با مردم و مستمع
  • اعتماد به نفس و توانایی برقراری ارتباط موثر

لازم به ذکر است خواندن روضه و دعا توسط مداح هماهنگ با فرهنگ خانواده متوفی تعیین می‌شود و صاحب مجلس نظر می‌دهد که روند اجرای مداح و مجری به چه شکل باشد.

مداحان برتر خراسان چه ویژگی هایی دارند؟

چرا انجام مراسم توسط یک شرکت تشریفاتی بهتر است؟

 

از آنجا که برخی تیم‌های برگزارکننده مراسم ختم سابقه چندین ساله و موفق در این زمینه دارند بسیار بهتر از افراد خانواده متوفی و دیگران می‌توانند مراسم را اداره کنند همچنین ممکن است صاحب مراسم وقت کافی نداشته باشد یا از عهده تمام وظایف برنیاید به همین منظور یک شرکت تشریفات مطلوب صفر تا صد مراسم ختم شما را با بهترین شکل ممکن برگزار می‌کند.

چرا برگزاری مراسم ختم را به شرکت های تشریفاتی بسپاریم؟

برخی از نمونه کارهای تشریفاتی در بهشت رضا مشهد

چگونه مراسم ختم خاطره‌انگیز و با رعایت آداب برگزار شود؟

 

یکی از نگرانی‌های صاحب تشریفات جهت برگزاری مراسم ختم در بهشت رضا مشهد این است که مراسم ترحیم به بهترین نحو برگزار گردد تا در رضایت مهمانان و شادی روح متوفی را در داشته باشد همچنین خودشان نیز اطلاع چندانی از نحوه برگزاری مراسم به شکل مطلوب ندارند یا بدلیل ناراحتی شدید قادر به انجام کار‌ها را نیستند.

در چنین شرایطی به منظور رفاه حال هموطنان عزیز گروه‌های حرفه‌ای تشکیل شده‌اند تا در برگزاری مراسم ختم در بهشت رضا مشهد سنگ تمام بگذارند و خیال میزبان را از اجرای مراسم با بالاترین کیفیت راحت کنند.

در ادامه بدلیل کمبود وقت و سخت بودن انتخاب معتبرترین شرکت، بهترین تیم برگزارکننده مراسم ختم در مشهد معرفی می‌شود.

برگزاری مراسم به بهترین شکل

آیا تماس گرفتن جهت هماهنگی با مشاوران تشریفات شریف ساعت خاصی دارد؟

 

خیر، به منظور ارائه خدمات بهتر و باکیفیت بالاتر و همچنین رعایت حال داغداران عزیز برای ترخیص، تشییع و تدفین مشاوران تشریفات شریف به صورت 24 ساعته و شبانه‌روزی پاسخگو و آماده خدمت‌رسانی خواهند بود. در صورتی‌که خواهان برگزاری مراسم سوم، هفتم و سالگرد هستید بهتر است یک هفته قبل تماس بگیرید تا برنامه‌ریزی و طراحی خاص توسط کارشناسان تشریفات شریف صورت بگیرد.

تماس با مشاوران تشریفات شریف ساعت خاصی دارد؟

همه ما دوست داریم مجالس خود اعم از عروسی، افتتاحیه، تولد و ترحیم را بسیار عالی و با رضایت برگزار کنیم و در اجرای مراسم از بهترین و جدیدترین متد و تم‌ها  بهره ببریم.

تیم تخصصی تشریفات شریف با همین هدف تشکیل شده و چندین سال است که در زمینه‌های مختلف خدمات بی‌نظیری را ارائه می‌دهد و در تمامی مراحل همراه شماست تا از برگزاری تشریفات مناسب و آبرومندانه اطمینان حاصل شود.

مراسم با تمامی امکانات برای همه اقشار ممکن نیست و بسیاری از افراد این توانایی را ندارند به همین دلیل تیم تشریفات شریف کمترین هزینه را دریافت و متناسب با بودجه شما بهترین پکیج‌ها را ارائه می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.