رسم خواستگاری در مشهد1

رسم مراسم خواستگاری در مشهد

برای آشنایی بیشتر با مراسم بله‌برون(کاغذ نویسی) و شرایط ازدواجهای امروزی این مقاله رو مطالعه کنید.
فهرست

حضور مادر داماد قبل از مراسم خواستگاری

قبل از مراسم خواستگاری اصلی معمولا مادر داماد چند جلسه به همراه دیگر بستگان به خانه عروس می‌رود و ضمن بازگو کردن شرایط فرزند خود از شرایط عروس مطلع شده و در صورت به توافق رسیدن در جلسات بعدی داماد نیز همراه مادر به این مراسم می‌آید.

بله برون( کاغذ نویسی)

شب اصلی خواستگاری در مشهد

پس از آن داماد در شب خواستگاری با عروس خانم آشنا شده و شرایط یکدیگر را در یک جلسه دو نفره (معمولا در اتاقی در خانه) مطرح می‌کنند.

پس از موافقت طرفین در شب بله‌برون یا همان کاغذ نویسی معمولا در مورد تاریخ عقد و عروسی، مدت نامزدی، مهریه، شیربها، تهیه جهیزیه، مسکن و حق طلاق گفتگو کرده و در دفتر مخصوص بله‌برون موارد گفته‌شده را مکتوب کرده و عروس و داماد هر دو باید زیر این شروط را امضا کنند.

 

برای اینکه بدانید در خرید جهیزیه چه اقلامی بر عهده عروس و چه لوازمی بر عهده داماد می‌باشد حتما مقاله رسم جهیزیه در مشهد را مطالعه کنید.

ازدواجهای امروزی

نوع ازدواج‌های امروزی

امروزه بر خلاف گذشته معمولا دختر و پسر پیش از ازدواج باهم آشنا می‌شوند و پس از توافق هر دو برای ازدواج خانواده‌ها را در جریان می‌گذارند .در این حالت متقاعد کردن خانواده‌ها کمی دشوارتر خواهد بود.با این حال رسم خواستگاری با حضور بزرگ‌ترها پابرجاست و پس از موافقت هر دو خانواده دختر و پسر به عقد هم در می‌آیند.

حلقه نشان عروس

نشان کردن عروس

معمولا در روز بله‌برون خانواده داماد حلقه نشان برای عروس در نظر می‌گیرند و پس از توافق طرفین و اتمام کاغذنویسی انگشتر را دست عروس خانوم می‌کنند.

صفر تا صد برگزاری مراسم عقد را در تشریفات عقد در مشهد مطالعه کنید.

رسم خواستگاری در مشهد

برخی از رسوم منسوخ‌شده مشهد در خصوص ازدواج

یکی از رسوم قدیمی ازدواج در مشهد بنداندازی نام داشت. در این مراسم مادر و خواهران داماد عروس را به آرایشگاه برده و اصلاح می‌کردند.در این مراسم خانواده عروس نیز حضور داشتند. یکی دیگر از آیین‌های کهن در مشهد بردن عروس به حمام عمومی می‌باشد که این رسم هم کاملا از بین رفته‌است.

نحوه برگزاری مراسم عقد در مشهد

تشریفات عقد و عروسی در مشهد

اگر در مشهد سکونت دارید پیشنهاد ما به شما این است که برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم عقد و عروسی به تیم حرفه‌ای تشریفات شریف با سابقه نزدیک به دو دهه مراجعه کنید. تشریفات شریف هماهنگی امور مربوط به مراسم عقد و عروسی را در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین قیمت بر عهده خواهد گرفت.

☎جهت رزرو برگزاری مراسم عقد و عروسی و اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های زیر با ما تماس بگیرید:

اگر قصد برگزاری مراسم عقد و عروسی را دارید توصیه می‌کنم حتما مقاله تشریفات عروسی مشهد را مطالعه کرده و تمامی خدمات ویژه ما را مشاهده نمایید.

۴/۵ - (۱ امتیاز)

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

اشتراک گذاری :

پرداخت خیرات

امام علی‏ علیه السلام : طوبی لِمَن أحسَن إلَی الِعبادِ و تَزَوَّدَ لِلمَعادِ

خوشا به حال آن که به بندگان خدا نیکی کند و برای آخرت خود زاد و توشه برگیرد.

رزرو آسان مسجد

برای رزرو مسجد مورد نظرتان ، کافیست فرم را پر کنید تا همکاران ما برای ثبت رزرو  با شما تماس برقرار کنند

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید