گل‌آرایی میز ترحیم مشهد

گل آرایی میز ترحیم

گل‌آرایی میز ترحیم و گل‌های پرکا‍‌ر‌برد در میز ترحیم

 

گر‌چه غم از دست دادن عزیزان بسیار سخت است اما هرچه باشکوه تر برگزار شدن مراسم ترحیم برای میزبان بسیار اهمیت دارد که بر اساس بودجه و سلیقه شخص در قالب گل و تاج گل در منزل متوفی و داخل مسجد و ورودی آن و همچنین در ورودی تالار و در کنار میز سرو شام استفاده می‌شود.

 

رنگ سفید در همه حال القا کننده آرامش است به همین دلیل در مراسم سوگواری معمولا از رنگ سفید یا مشکی و یا  ترکیبی از هر دو استفاده می‌کنند.بهترین گزینه  برای این مراسم رز سفید وگلایل سفید می‌باشد.لیلیوم، داوودی، ارکیده، شیپو‌ر‌ی، زنبق، میخک و آنتوریم از دیگر گل‌هاییست که در این نوع مراسم استفاده می‌شوند.

گل آرایی میز ترحیم

چید‌مان میز ترحیم با استفاده از گل‌آرایی

 

از مرسوم ترین مدل چیدمان میز ترحیم استفاده از قاب گل می‌باشد که معمولا گل‌های رز سفید دور قاب عکس  قرار می‌گیرد.مدل پرطرفدار دیگر مدل کر‌وی می‌باشد، این چیدمان به نحوی است که از هر طرف سبد گل برای مهمانان قابل رویت می‌باشد.از این نوع سبد گل برای تزئین میز وسط مجلس استفاده می‌شود.

گل آرایی میز ترحیم

مدل دیگر مدل مثلثی است  که به خاطر دید یکطرفه برای میز‌های کناردیوار مناسب می‌باشد.تزئین میز ترحیم با استفاده از شمع‌های سفید با روبان و تور مشکی یا شمع‌های سیاه و هچنین استفاده از رشته‌ های مروارید سفید زیبایی میز را دوچندان می‌کند.

 

توجه داشته باشید که نوع بافت گل با برگهای انتخابی باید مطابقت داشته باشد مثلا گل ارکیده به دلیل بافت نازک برگهای ظریف تر را می‌طلبدو وگلی مانند آنتوریوم برگهای قطورتر و پهن تر.

گل آرایی میز ترحیم

با انواع چید‌مان میز ترحیم آشنا شوید

 

مدل سنتی

 

قدیمی ترین نوع چیدمان میز ترحیم که به مدل سنتی معروف است شامل پارچه ترمه به همراه دیس خرما، حلوا، دیس بزرگ میوه و گلاب است.

 

مدل پلکانی

 

در این مدل چندین میز به ترتیب سایز کنار هم قرار می‌گیرند به این شکل که کوچک ترین میز در جلو قرار دارد.استفاده از گلدان‌ها و شمعدان‌های بلند در میزهای عقبی و چیدن عکس‌هایی از متوفی به همراه تعدادی شمع در میزهای جلویی جلوه خاصی به دیزاین می‌دهد.

گل آرایی میز ترحیم

مدل کلاسیک

 

استفاده از پارچه ساتن مشکی به همراه شمع‌های وامر مشکی با عکس متوفی که با روبان مشکی تزئین شده است در وسط به همراه تعدادی گل سفید که به دلیل سبک خاص طرفداران کمتری دارد.

 

مدل دوقلو

 

مدل بعدی مدل دو قلو می‌باشد که دو میز جفت گرددر کنارهم قرار می‌گیرند، روی یکی از میزها عکس‌هایی از متوفی به همراه گل  سفید با دیزاین شمع با روبان مشکی و برروی میز دیگر خرما، حلوا و شیرینی مخصوص مجالس ختم قرار می‌گیرد.

گل آرایی میز ترحیم

آیین گذاشتن گل‌های تازه  بر روی سنگ قبر

 

گل‌آرایی سنگ قبر شامل نکاتی است که پیشنهاد می‌کنم لینک زیر را لمس کنید تا بدانید از چه گل‌هایی در چه فصلی برای بهتر نشان دادن احساس خود و ایجاد فضای معنوی استفاده کنید.همچنین گل‌آرایی سنگ قبر در مراسم‌های مختلف مانند هفتم، چهلم و سال متفاوت است و در بعضی مواقع از گل مصنوعی هم  به جای گل طبیعی استفاده می‌شود.

شیک‌ ترین مدل‌های گل‌آرایی میز ترحیم

گل آرایی میز ترحیم

ویژگی‌های میز ترحیم ساده

 

میز ترحیم ساده شامل گل‌آرایی با سبد گل یا گل‌هایی به شکل گرد یا مربعی به رنگ سفید، شمع‌آرایی با وارمر یا شمع‌های مشکی با قطر زیاد،عکس متوفی به صورت قاب یا شاسی و موارد پذیرایی شامل حلوا،خرما،شیرینی مخصوص ترحیم و گلاب است.تعداد میز‌ها بستگی به اقلام موجود دارد که می‌توان از یک میز یا دو میز استفاده کرد.بیشتر میزهای گرد کاربرد دارد.

گل آرایی میز ترحیم

گل‌آرایی میز ترحیم توسط تیم تشریفات شریف مشهد

 

بهترین برند برگزاری مراسم ترحیم در مشهد تشریفات شریف می‌باشد که با هر بودجه و سلیقه ای  آماده ارائه بهترین خدمات به همشهریان خود می‌باشد.

 

گروه تشریفات شریف آماده ارائه خدمات خود از لحظه فوت متوفی تا برگزاری مراسم چهلم می‌باشد

 

تلفن تماس

05131886

05138463939

تزئین میز یادبود مراسم چهلم

 

دیزاین میز یادبود چهلم تفاوت چندانی با بقیه مراسم ندارد اما کمی ساده تر از مراسم هفتم چیده می‌شود.

گل آرایی میز ترحیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.